Kayısı Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kayısı Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kayısı sabunu, Kayısı meyvesinin cilt sağlığı üzerindeki etkileri bilinmektedir. Taze kayısı tüketmek cildi yeniler ve cilde canlılık kazandırır. Ayrıca cildi gençleştirir. Kayısının tüm bu özellikleri yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlandığında kayısı yağı, kayısı sabunu ve kayısı kremleri üretilmeye başlamıştır. Kayısı içeriği birçok kozmetik üründe de bulunmaktadır. Kozmetik dünyasında birçok ürünün içeriğinde kullanılan kayısı cilt ve saç sağlığı üzerinde birçok faydaya imza atmaktadır. Kayısı sabunu tamamen doğal hazırlanan ve üretilen bir üründür. Kayısı sabunu her cilt için kullanabileceğiniz bir sabundur. Hassas bir cilde sahip olan kişilerce de endişe edilmeden kullanılan bu sabun cildi her türlü probleme karşı korumaktadır. Kolaylıkla elde edeceğiniz bu sabuna marketlerde, eczanelerde ve doğal ürün satan her yerde ulaşabilirsiniz.

Kayısı sabunu cilt için kullanılışı: Öncelikle yüzünüzü ılık suyla yumuşatın. Daha sonra sabunu cildinize sürerek iyice köpürtün. Köpüğün cilt üzerinde 5 dakika kadar kalması kayısı sabununun daha faydalı olmasına fayda sağlayacaktır. Süre dolunca cildinizi soğuk suyla durulayın.

Kayısı sabunu saç için kullanışı: Saçlarınızı ıslatın ve kayısı sabunu ile saçlarınızı iyice köpürtün. Kayısı sabununun saç köklerine bolca uygulayın ve ellerinizle saç diplerine masaj yapın. 5 dakika kadar saçlarınıza masaj yaparak kayısı sabununu bekletip sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın. Devamlı olarak kullandığınızda saçlarınızın güçlendiğini hissedeceksiniz.

Kayısı sabunu faydaları nelerdir?
 • Kayısı sabunu saçlarda kullanıldığında saç köklerini besler ve saçların çabuk dökülmesini engeller.
 • Saç tellerinin güçlenmesine fayda sağlar. Özellikle ince telli saçlar için oldukça faydalı bir sabundur.
 • Saçlara parlaklık ve canlılık verir. Saçlarınızın mat ve cansız görünümden kurtulmanızı sağlar.
 • Ayrıca kaş sağlığına da iyi gelen bir sabundur. Kayısı sabunu çevresel faktörler nedeniyle yıpranan kaşların canlanmasına ve daha sık görünmesine fayda sağlar.
 • Kayısı sabunu ciltte kullanıldığında cilt hücrelerinin yenilenmesine fayda sağlar.
 • Cildi onarır ve cildin alt tabakalardan onarılarak dış yüzeyin daha pürüzsüz olmasına fayda sağlamaktadır.
 • Kayısı sabunu içeriğinde barındırdığı bol miktardaki E vitamini ile cildin genel sağlığına iyi gelmektedir. Cildin ışıltılı görünmesini sağlar.
 • Kayısı sabunu ciltte bulunan sivilce ve siyah noktaların giderilmesinde etkili bir sabundur.
 • Cildin tahriş olmasını engelleyici özelliği ile kayısı sabunu bebekler içinde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir sabundur.
 • Kuru cilt sahiplerinin cildini nemlendirerek birçok şikâyetin giderilmesine fayda sağlayan bir sabundur. Cildin nem dengesini düzenleyerek cildin nemli kalmasını sağlayan bu sabun cilt kuruluğundan dolayı kırışıklık oluşmasına engel olur.
 • Egzama ve diğer cilt hastalıklarına iyi gelen kayısı sabunu cilt problemlerinin genelinde fayda sağlayabilen etkiye sahiptir.
 • Ciltteki lekelerin hafiflemesine fayda sağlayan bu sabun cildin üzerindeki kahverengi lekelerin hafiflemesine fayda sağlamaktadır.

Kayısı Sabunu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Beyazlatıcı Sabunlar Nasıl Kullanılır?

Beyazlatıcı Sabunlar Nasıl Kullanılır?

Güncel

Dove Sabun Çeşitleri Nelerdir?

Dove Sabun Çeşitleri Nelerdir?