Dove Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Dove Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Dove sabun, Türkiye'de üretilen ancak Dünyada ciddi derecede kullanım kitlesine sahip olarak bildiğimiz en kaliteli sabundur. Sabunun bizim Türk kültürümüzde yeri ayrıdır. Sabun seçimimizi her zaman cildimizin kuruluğuna ve yağlılığına göre seçmeliyiz. Dove sabun piyasada bulunan en iyi sabunlardan biridir. Bu sabun pH dengeleyici olarak bilinir. Cilt dostu olan dove sabun cildimize birçok faydası vardır. Kadınlarda ve erkeklerde farklı özellikler içeren sabunlar ile fayda sağlamaktadır. Bayanlara göre dove sabunlarının kullanım alanları daha fazladır. Dove sabunlarının hepsi dermatolojik olarak test edilmiştir. Bu sabunun kullanım alanlarının fazla olmasıyla birlikte çeşitleri de fazladır. Günümüzde en çok tercih edilen sabun türü haline gelmiştir. Her gün sabahları yüzünüzü yıkamanız da faydalı olacaktır. Çünkü yüzde kullanılan dove sabun sivilce ve akne gibi lekelerin yol olmasına oldukça yardımcı olmuştur.

Dove Sabunun Çeşitleri
 • Salatalık ve yeşil çay özlü dove sabun: Ciltte oluşan değişiklikleri gidermeye yardımcı olarak cildi güzelleştirir. Cildimizi yumuşatır canlandırır ve parlaklığı arttırır. İçeriğinde bulunan özleri sayesinde ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. Bunların yanı sıra cildimizin nem ve yağ dengesini düzenler.
 • Sıcak vanilyalı dove sabun: Dove sabunun arasında bütün cilt tiplerine uygun olan tek sabun çeşididir. Deriyi yumuşatarak daha parlak kalmasını sağlar. Cildimizi besler ve rahatlamasına yardımcı olur. Antiseptik olması sebebi ile mikrop kırıcı özelliğine sahiptir. Ayrıca bu sabun çeşidi strese de çok iyi gelmektedir.
 • Yosun özlü doğal dove sabun: Zengin mineralleri sayesinde cildi besler ve ferahlık kazandırır. Cildimizi ölü derilerden arındırarak yaşlanmayı geciktirir. Bu sabun türünün bünyesinde bulunan aminoasitler sayesinde kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Bakterilere karşı koruyucu görevini taşıyan antiseptik özelliğine sahiptir. Aynı zamanda bu sabun türü de her cilt tipinee uygundur.
Dove Sabunun Faydaları Nelerdir?
 • Cildi yumuşatır.
 • Cildin nem ve yağ dengesini düzenler.
 • Sivilceleri geçirir.
 • Cildi besler.
 • Cilt deformasyonlarını iyileştirir.
 • Cildin nefes almasını ve ferahlamasını sağlar.
 • Stresi azaltır.
 • Ciltte oluşan mikropları yok eder.
 • Mis kokuları ile temizlik hissi verir.
 • Ölü derileri temizleyerek yaşlanmayı geciktirir.
Dove Sabun Nasıl Kullanılır?

Cildinizi dove sabun ile yıkamadan önce eğer varsa makyajınızı temizleyin. Bu temizlemeyi ılık suyla yapmalısınız. Öncelikle yüzünüzü temizleyeceğiniz dove sabun çeşidini seçmelisiniz. Bunun için de öncelikle cildinizin karma cilt mi, yağlı cilt mi yoksa kuru cilt mi olduğunu öğrenmeniz gerekir. Genellikle göz çevresine ve boyun bölgesine dikkat edilmelidir. Dove sabun kullanmadan önce cildinizi ılık su ile ıslatmanız gerekir. Sabunu sürdükten sonra iyice köpürtmeli ve masaj yaparak uygulamalısınız. İyice masaj yaparak sabunu yedirdikten sonra bol ılık su ile durulamanız gerekir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Asuman

31 Mayıs 2024 Cuma

Yıllarca dove sabun kullanıyorum asla vazgeçme geçemeyeceğim bir sabun herkese tavsiye ederim

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Ben de Dove sabunu çok beğeniyorum! Cildimi yumuşacık yapıyor ve hoş bir kokusu var. Tavsiyene katılıyorum!

soru

Mahmut

06 Mayıs 2024 Pazartesi

1980 li yıllardan beri ailece dove sabun kullanırız asla başka sabun kullanmayi düşünmüyoruz

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Ailece Dove sabununa olan sadakatiniz gerçekten etkileyici! Dove'un cilt dostu formülü ve kalitesi sayesinde memnun kalmanız çok normal. Sizi mutlu eden bir ürün bulmak harika.

soru

Berfin

04 Mayıs 2024 Cumartesi

Haftada kaç defa kullanmalıyız?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Ürünün kullanım talimatlarına göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak haftada 1-2 kez kullanılması önerilir, ancak en doğru bilgi için ürünün ambalajındaki veya kullanım kılavuzundaki talimatları takip etmelisiniz.

soru

Ferdi

02 Mayıs 2024 Perşembe

Günde kaç defa ve yüzümüzde ne kadar zaman bekletmeliyiz.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Günde iki defa uygulamanız yeterli olur. Her uygulamada yüzünüzde 15-20 dakika bekletmeniz tavsiye edilir.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sabun Ağacı Ekimi ve Bakımı

Sabun Ağacı Ekimi ve Bakımı

Haber Bülteni