Katran Damlası Sabunu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Katran Damlası Sabunu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Katran damlası sabunu, Günümüzde birçok farklı marka katran özlerini kullanarak birçok farklı formda sabun üretmektedir. Bunlardan birisi de katran damlası sabunu ismiyle piyasada market, aktar ve eczanelerde bulabileceğiniz katran damlası sabunudur. Piyasada asada bulunan ve hijyen amaçlı kullanım için satılan sabunlar kendi bünyelerinde bakteri üretir. Katran damlası sabunu içeriğinde bulunan antibakteriyel bileşenler sayesinde kesinlikle bakteri oluşumuna izin vermez. Katran içeriği ile sabun üretmek çok eskiye dayanmakla birlikte seçim olarak bitkisel ve denenmiş olumlu sonuçlar alınmış ürünler tercih etmek gerekir. Katran damlası sabununda bulunan kendine has koku nefes almada zorluk çeken kişilerin daha rahat nefes almasını sağlar. İçerisinde bulunan maddeler kokusunun da afrodizyak bir etkiye sahip olmasına neden olur. Birçok insanın mustarip olduğu saç kıran hastalığında düzenli kullanım ile olumlu sonuç alınır. Antiseptik özelliği olan katran damlası sabunu saç derisine iyi gelerek ciddi bir onarım sağlamaktadır. Sağlıklı saç derisi beraberinde sağlıklı, canlı ve güçlü saçlar getirir. Katran damlası sabunu içeriğinin bitkisel olmasından dolayı herhangi bir alerjiye neden olmaz. Fakat böbrek rahatsızlığı olan, hamile ve emziren kişilerin kullanılması tavsiye edilmez.

Katran damlası sabunu faydaları nelerdir?
  • Cilt ve saçta oluşan mikrobu içerisinde bulunan antiseptik maddeler sayesinde oluşumunu önler ve oluşan mikrobu da yok eder.
  • Sedef, mantar ve egzama gibi cilt problemi olan kişilerin tedaviye destek amaçlı katran damlası sabunu kullanması tavsiye edilir.
  • Herhangi bir rahatsızlık ya da mevsimsel değişiklik nedeniyle cilt yüzeyinde oluşan kaşıntıyı gidererek rahatlamasını sağlar.
  • Özellikle ergenlik döneminde yüzde oluşan sivilcelerin azalmasına ve giderilmesine yardımcı olan katran damlası sabununu düzenli olarak kullanılması halinde olumlu sonuç alınır.
  • Ciddi cilt probleminden biri olan uyuz hastalığında da katran damlası sabunu kullanılabilir.
  • Varis ve romatizmal hastalıklarda katran damlası sabunu kullanmak gerekir.
  • Sistit gibi rahatsızlıkların neden olduğu iltihapların iyileşmesine ve vücuttan atılmasına yardımcı olur.
  • Selülit problemi yaşayan kişilerin düzenli olarak katran damlası sabunu kullanarak gözle görülür sonuç aldıkları bilinmektedir.
Katran damlası sabunu nasıl kullanılmalıdır, Sert yapısı nedeniyle direk katran damlası sabununu cildinize sürmeniz tahrişe neden olabilir. Bu nedenle yumuşak bir lif ya da tülbent kullanabilirsiniz. Sabunu ilk kullanımda temizlenmek amaçlı kullanın. Daha sonra durulanıp tekrar katran damlası sabunu ile cildinizi ve saçınızı iyice köpürtün. Katran damlası sabunu çok fazla köpürmez bu normaldir. Banyo da 10 dakika kadar bu şekilde bekleyin ve durulanın. Bunu haftada 3 kez uygulayabilirsiniz. Olumlu sonuç almanızı ve herkese tavsiye etmenizi umut eder, iyi günler dileriz.

Katran Damlası Sabunu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Arap Sabunu ile Slime Yapımı

Arap Sabunu ile Slime Yapımı

Evde Kokulu Sabun Yapı mı?

Evde Kokulu Sabun Yapı mı?

Haber Bülteni

Güncel

Lux Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Lux Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Kükürtlü Sabun Faydaları Nelerdir?

Kükürtlü Sabun Faydaları Nelerdir?

Güncel

Bebek Sabun Tozu Nasıl Yapılır?

Bebek Sabun Tozu Nasıl Yapılır?