1 Kilo Sabun Bazından Kaç Sabun Çıkar
15 Mayıs 2024 Çarşamba

1 Kilo Sabun Bazından Kaç Sabun Çıkar

1 Kilo Sabun Bazından Kaç Sabun Çıkar, Sabun tarihin ilk dönemlerinden itibaren insanların kişisel temizliklerini sağlamak amacıyla kullandığı bir temizlik ve hijyen aracıdır. Birçok kişi tarafından kolaylıkla üretimi yapılan sabunun, özellikle sanayi sektörünün gelişmesiyle birlikte üretimi başlanılmıştır. 1 kilo sabun bazından kaç sabun çıkar sorusuna verilecek en iyi cevap ise; Kullanılacak olan sabun kalıplarının büyüklüğüne göre değişiklik gösterileceği aşikardır.

1 Kilo Sabun Bazından Ne Kadar Sabun Elde Edilir?

Sabun hazırlanırken öncelikle zeytinyağı, su, kostik soda, tencere ve tahta kaşık ile rahatlıkla kendi evimizde 1 Kilo Sabun bazından elde edilecek sabunlar tespit edilir. Bunun için öncelikle zeytinyağı, su ve kostik soda bir kap içerisinde karıştırılır akabinde oluşturulan karışım karıştırıcı yardımı ile iyice çekildikten sonra yaklaşık olarak 40 derecelik bir ısıda eritme işlemi tamamlanır. Üzerine bir tutam lavanta eklendikten sonra uygun ölçülerde sabun kalıplarına dökülür. Şayet sabun kalıpları 75 gramlık bir alanı kaplamakta ise 1 kilo sabun bazından kaç sabun çıkar sorusuna net cevaplar verecektir. Basit bir matematik hesabıyla birlikte 1 Kilo Sabun bazından yaklaşık olarak 15 adet sabun elde edilecektir.

1 Kilo Sabun Bazından Elde Edilecek Sabun Kalıpları

Sabun kalıplarının büyüklüğü ve küçüklüğü sayesinde 1 kilo sabun bazından kaç sabun çıkar sorusuna farklı cevaplar elde edilir. Çok farklı sabun kalıpları yer almaktadır. Bu sabun kalıpları farklı büyüklük ve gramaj da olması elde edilecek sabun sayısını arttırılır. Şayet 50 gramlık melek, papatya, lale, gül veya farklı kalıplar halinde olan sabun kalıplarına sabun bazı dökülerek donması beklenmesi halinde 20 adet sabun elde edilir.

1 Kilo Sabun Bazından Kaç Sabun Çıkar Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Sabunun Tarihçesi Nedir?

Sabunun Tarihçesi Nedir?

Sabun Eritme Yöntemi

Sabun Eritme Yöntemi

Haber Bülteni