Dekoratif Sabun Nasıl Yapılır?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Dekoratif Sabun Nasıl Yapılır?

Dekoratif sabun, Günümüzde sabun hijyenik amaçlı kullanımın dışına çıkarak dekoratif olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Daha öncelerde sadece banyolarda görebildiğimiz sabunu şimdi birçok bölgede görmemiz mümkün. Örneğin, buzdolabı süsleri, banyo aksesuarları, salon süsleri ve dolap içlerinde kullanılmaktadır. Piyasada önemli bir yer almaya başlayan dekoratif sabunlar, doğum günlerinde, yaş günlerinde, mevlitlerde ve özel günlerde hazırlanarak hatıra amaçlı hediye edilmektedir. Farklı renklerde, kokularda ve kalıplarda hazırlanamsı sayesinde çok zengin bir yelpazeye sahiptir.

Hazırlayacağınız dekoratif sabunları hayal gücünüzü kullanarak dahada güzel hale getirebilirsiniz. Dekoratif sabun satışı yapmak istiyorsanız hazırladığınız dekoratif sabunların kataloglarını yapabilir ya da numuneler hazırlayarak resimlerini internet ortamı sayesinde paylaşabilirsiniz. Böylelikle daha fazla insana ulaşabilir bu hobinizi evinize ek bir gelir olarak kazanca dönüştürebilirsiniz.

Dekoratif sabun yapımı için gerekli malzemeler
  • Sabun bazı,
  • Renkli boyalar,
  • Esans,
  • Sprey kolonya,
  • Silikon dekoratif sabun kalıpları,
  • Çöp şiş,
  • Kurdele ve tül
Dekoratif sabun nasıl yapılır?

Öncelikle dekoratif sabun malzemesi almadan önce hangi konsepte sabunlar hazırlayacağınıza karar vermeniz gerekir. Örneğin çiçek deseni hazırlayacaksanız, renklerinin kırmızı, pembe ya da sarı gibi renkler olmasına dikkat edin. Çiçek konsepti için esans çiçek kokuları olmalıdır. Örneğin lavanta gül esansı kullanabilirsiniz. Sabun bazını cam bir kabın içerisine parçalara ayırarak koyun. Bir tencere içine sıcak su koyup ocakta kaynatın ve içerisine cam kabı oturtarak ara sıra karıştırıp sabun bazının erimesini sağlayın. Gıda boyası ve esansı ayrı bir kaba kaynattıktan sonra sabunun içerisine ilave edin. Sabun eridikten sonra daha kaynatmadan ocaktan alın.

Silikon kalıpların içerisine sprey kolonyayı sıkın. Bu sabunun daha kolay kalıptan çıkmasını ve baloncuk kalmamasını sağlar. Hazırladığınız kalıpları hafif salladıktan sonra dinlenmeye bırakın. Hafif kuruyan dekoratif sabunun içerisine çöp şişleri yerleştirin. Ortalama bir gün içerisinde tamamen kurur. Kuruyan sabunları dikkatlice kalıplardan çıkarın. Üzerini tül ile kaplayıp kurdele ile süsleyin. İçerisinde stafor olan saksıya çiçek buketi gibi yerleştirerek özenli bir şekilde süsleyin. Dekoratif sabun salonunuzu ve banyonuzu süslemek için hazırdır. Güzel günlerde kullanın.

Dekoratif Sabun Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sabun Süsleme ve Malzemeleri

Sabun Süsleme ve Malzemeleri

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sabun Üretimi

Sabun Üretimi

Kaya Tuzu Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kaya Tuzu Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Hatay Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Hatay Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Zeytinyağlı Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Zeytinyağlı Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Otal Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Otal Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?