İmex Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İmex Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İmex sabun, yediden yetmişe herkesin korkulu rüyası haline gelmiş sivilce problemi için etkili bir çözüm yolu haline gelmiş, masrafsız, kullanımı ve erişimi kolay bir ürün olmakla birlikte son günlerde oldukça popüler bir tercih haline gelmiştir. Ürün olarak sadece sabunu ile sınırlı kalmayan ımex, aynı zamanda kremi ile de yine sivilceler için dermatologların sıkça önerdiği bir kremdir.

İmex sabunun faydaları nelerdir?

Kullanımına başlayan kişilerin; cilt yağ oranı zamanla dengelenir. Gözeneklerde oluşan tıkanmalar ve siyah noktaların oluşumu engellenir. Daha önce oluşmuş olanların ise içleri temizlenerek zamanla bu gözenekler küçülmeye başlar. Hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin bu ürünü kullanımında herhangi bir sakınca yoktur, çünkü imex sabun cilt ile uyumlu olan pH'a sahiptir.

Yağlı ve yağsız cilt tiplerinin hepsinde kullanılabilir. Akne oluşumuna sebep olan bakterilerin temizliğinde de oldukça faydası vardır. Diğer sabunlardan farklı olarak cildi kurutmaz onun aksine cildi nemli tutar ve deriyi nemlendirir. Akne tedavisinin yanı sıra cildi temizlemek içinde kullanılan imex sabun, içindeki formüller ile cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayarak derinin kendini yenileme sürecini hızlandırır. Kullanım olarak sabah ve akşam uygulanması önerilmektedir.

Yine hepimizin bildiği gibi gün boyu yapılan makyaj, temizlenmediği taktirde gözenekli, sivilceli, yıpranmış bir deriye sebep olmaktadır. Çoğu makyaj ürünü su bazlı olduğu için yanlızca yıkamakla temizliği sağlanamaz bu süreçtede yine imex sabun kullanarak deri temizliği sağlanmış olur. Fiyat olarak herkesin kolaylıkla temin edebileceği bir ücrettedir ve hemen hemen tüm eczanelerde bulunmaktadır. Kullanım olarak devamlı uygulanması tavsiye edilir çünkü kullanıma ara veren kişilerin yüzlerinin tekrar eski akneli halini alabileceği bilinmelidir.

Sadece yüz bölgesine değil vücudunuzun herhangi bir bölgesine kullanımında sakınca yoktur. Şu ana kadar olumsuz şikâyeti olmasa da imex sabun kullanımında beklenmeyen bir etki görüldüğünde cilt doktorunuzla başvurmanız tavsiye edilir.

İmex Sabun Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Sabun Süsleme ve Malzemeleri

Sabun Süsleme ve Malzemeleri

Güncel

Sabun Tozu Nasıl Yapılır?

Sabun Tozu Nasıl Yapılır?

Güncel

Fax Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Fax Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?