Sivilceye İyi Gelen Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sivilceye İyi Gelen Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sivilceye İyi Gelen Sabun, Sivilce hayatın her aşamasında insanların hayatını olumsuz olarak etkileyen belli başlı cilt sorunları arasında yer almaktadır. Hele bir de yağlı bir cilde sahip iseniz, sivilceye iyi gelen sabun kullanmak zorunda kalırsınız. Bu nedenle cilde önem vermek ve düzenli bakımını sağlamak şarttır. Sivilceler yağlı olan ciltlerde daha fazla oluşmaya başlar. Özellikle Ayçiçek, kuru yemiş gibi yağ oranı oldukça yüksek olan yiyecekleri tüketmek ciltte sivilce oluşmasına zemin oluşturmaktadır. Ancak bu durum korkulacak bir durum değildir. Çünkü ciltte oluşan sivilcelerden kurtulmanın tek ve en etkili yolu sivilceye iyi gelen sabun kullanmaktır. Cilt türünüze göre kullanmanız gereken sivilceye iyi gelen sabun cildin nem oranına göre farklılık gösterir.

Cilt Türüne Göre Sivilceye İyi Gelen Sabun Nelerdir?

Sivilceye iyi gelen sabun, cilt türüne göre farklılık gösterir. Bunun nedeni deri altında oluşan nem dengesini bozmadan sivilcelerden kurtulmaktır. Aksi taktirde sivilcelerden kurtulurken diğer bir yandan cilt nemli iken cildin kurumasına ve nem oranının azalmasına neden olur. Sivilceye iyi gelen sabun denilince ilk akla gelen sabunlar, kayısı sabunu, kükürt sabunu, limon sabunu, lavanta sabunu, tarçın sabunu ve menekşe sabunu olarak bilinir. Bu sivilceye iyi gelen sabunları rahatlıkla aktarlardan bulup temin edebilirsiniz. Kükürt sabunu deri altına nüfuz ederek sivilceyi kuruttuğu için kükürt sabunu ile sivilceli olan bölgeyi yıkadıktan sonra mutlaka bir nemlendirici kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca kükürt sabunu yağlı olan ciltlerde daha etkili sonuç vermektedir. Kükürt ve kil minerallerinden hazırlanan ve eczanelerden temin edebileceğiniz birçok sivilceye iyi gelen sabunları da bulmak mümkündür.

Bello Dora Sivilce Sabunu hem antibakteriyel hem de mikrop öldürücü özelliği sayesinde deri altına işleyerek burada sivilce oluşumuna engel olarak sivilcelerin kurumasını sağlamaktadır. Bu nedenle uzmanların günlük cilt bakımı için ve sivilce problemi olan kişiler için tavsiye ettiği oldukça etkili bir sabundur. Cilde ilk uygulandığı anda deri altına nüfuz ederek gözeneklerin açılmasını ve aynı zamanda tertemiz bir cilde kavuşulmasını sağlar. Aynı zamanda bello dora sivilce sabunu içinde bulunan sivilceye iyi gelen sabun, kükürt, kil ve biberiye de cildin gerginleşmesini ve canlanmasını sağlar.

Kekikli Sivilce Sabunu, kekiğin en belirgin özelliği kan dolaşımını arttırması ve hızlandırmasıdır. Ayrıca sivilceye iyi gelen sabun olarak da bilinmektedir. Bu nedenle birçok Uzman doktor tarafından cilt problemi ve sivilce problemi olan kişiler için önerilen bir sabundur. Bu sabun ile düzenli kullanıldığı taktirde bir haftada gözle görülür ciddi sonuçlar elde edilmektedir. Türkiye'de daha çoğunlukla Gaziantep taraflarında üretilen bu sivilce kremi Türkiye'nin dört bir tarafına dağıtılmaktadır. Hem aktarlar da hem de eczanede bulabileceğiniz bu sabunu güvenle kullanabilirsiniz. Sivilceleri yok ettiği için biraz cildinizi yakabilir. Ancak bu durum korkulacak bir durum değildir.

Sivilceye İyi Gelen Sabun Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Organik Sabun Çeşitleri

Organik Sabun Çeşitleri

Dove Sabun Çeşitleri Nelerdir?

Dove Sabun Çeşitleri Nelerdir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Evde Sabun Yapımı Tarifi ve Malzemeleri

Evde Sabun Yapımı Tarifi ve Malzemeleri

Sabun Üretimi Çeşitleri

Sabun Üretimi Çeşitleri

Koza Kükürtlü Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Koza Kükürtlü Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Butik Sabun Yapılışı

Butik Sabun Yapılışı

Protex Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Protex Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?