Bebek Sabun Tozu Nasıl Yapılır?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Bebek Sabun Tozu Nasıl Yapılır?

Bebek Sabun Tozu, Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için sabun tozu kullanmak gerekir. Bebeklerin sağlığı her anneler hem de babalar için çok önem taşımaktadır. Bazı bebekler doğuştan, bazıları da daha sonradan alerjik reaksiyonlara karşı daha hassas olabilmektedir. Bebeklerin çamaşırlarını kendi çamaşırlarınızla birlikte yıkamamak gerektiğini her anne bilmektedir.

Ayrıca deterjanlar içerisindeki kimyasal ilaçlar bebeğinizin hassas tenini korumayacaktır. Ne kadar iyi durulanmış olsa da deterjanlar bebek kıyafetlerinde kalabilir veya içerisindeki kimyasal maddeler bebeğin cildine zarar verebilir. Bu yüzden bebekler için sabun tozu en uygun ilaç olacaktır. Ayrıca bebekler kustukları ve mama yedikleri için tortulu lekeler oluşabilmektedir. Leke çıkarıcı ilaçlar yerine bebek çamaşırlarını sabun tozunda bekletebilir ve lekeleri çıkarabilirsiniz.

Bebek Sabun Tozu Nasıl Kullanılır?

Bebeğinizin çamaşırlarını direk makineye atıp sabun tozu eklediğiniz zaman lekeler çıkmayabilir. Sabun tozunu bir kovaya veya leğene erittikten sonra bebek çamaşırlarını içerisine akşamdan bastırın. Sabah makineye bebek giysileri programında sabun tozu ilave ederek yıkadığınız takdirde lekeleri çitilemeden çıktığını fark edeceksiniz. Ayrıca bebeğinizin çamaşırları dışında biberon, emzik, malzemelerini de bebek sabun tozu ile yıkayabilirsiniz. Sabun eskiden beri kullanılan çok güçlü bir temizleyicidir. Bebek çamaşırlarını yıkadıktan sonra yumuşatıcı kullanmanıza gerek kalmayacaktır.


Marketlerden veya eczanelerden temiz edebileceğiniz gibi bebekler için evde sabun tozu yapabilecek anneler daha fazla para harcamak zorunda kalmazlar. Bunun için büyük beyaz sabun alarak rendeleyerek büyük sabunu ufak parçalara ayırabilirsiniz. Daha sonra da robotta çekerek bebek için sabun tozunuzu hazırlayabilirsiniz. Elde ettiğiniz bebek sabun tozu ile kendi çamaşırlarınızı da yıkayabilir temizlik malzemesi olarak kullanabilirsiniz.

Bebek Sabun Tozu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sabunun Özellikleri Nelerdir?

Sabunun Özellikleri Nelerdir?

Haber Bülteni

Güncel

Sabun Tozu Nasıl Yapılır?

Sabun Tozu Nasıl Yapılır?