Organik Sabun Çeşitleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Organik Sabun Çeşitleri

Organik sabun, tamamen organik olarak üretilen el yapımı sabunlardır. Sağlık ve güzellik için oldukça sık tercih edilen sabun türüdür. Tercih edilmesinin tek sebebi bu olmayıp birçok hastalığa da birebirdir. Saç dökülmesi, egzama ve cilt hastalıklarına iyi gelmektedir. Organik sabunların sivilce, siyah nokta gibi ergenliğin önemli belirtilerine iyi geldiği de bilinmektedir.

Organik sabunların birçok çeşidi vardır. Doğada hastalığın veya derdin devası olan binbir bitkiden üretilen bu sabunların her biri ayrı ayrı başka hastalıklara iyi gelir. Bu sabunlardan birkaçı şunlardır: Papatya sabunu, bıttım sabunu, menengiç sabunu, tarçın sabunu, kayısı sabunu, meyan kökü sabunu ve buğday sabunudur.

Organik sabun çeşitleri
 • Papatya sabunu: Göz altı torbalarında ve şişliklerinde oldukça etkili olan bu organik sabun, aynı zamanda selülit tedavisinde de kullanılmaktadır. Saçlarda kullanıldığında saçlara dolgunluk ve parlaklık verir. Vücutta oluşan kaşıntıları ve mantarı geçirmekte de birçok kış tarafından tercih edilmektedir. Maddi olarak diğer sabunlar göre yüksek fiyatıdır. Ancak faydaları ve ciltte uzun süre kalan güzel kokusu ile oldukça fazla kullanıcısı vardır.
 • Bıttım sabunu: Bıttım, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişen bir meyvedir. Egzama, mantar ve saç diplerinde oluşan yaralara iyi gelmektedir. Ergenlik sivilcelerinde de kullanılmaktadır. Saç dökülmelerini durdurarak kaybedilen saçlara geri kavuşturur. Belirli bir cilt tipi olmayıp herkes tarafından kullanılabilmektedir.
 • Tarçın sabunu: Tarçının sivilce tedavilerinde kullanılmasından dolayı üretilen bu sabun, ciltte oluşan yaraları geçirerek sivilce, siyah nokta geçirici özelliğe sahiptir. Ciltteki her türlü hastalığa birebirdir. Çatlaklar ve çiller için de kullanılmaktadır. Aşırı terlemeleri de giderir.
 • Menengiç sabunu: Topuk çatlakları, kaşıntı, sedef ve selülit tedavisinde kullanılır. Düzenli kullanımda nasıra da iyi gelmektedir. Saç diplerine uyguladığınızda saçlarınızın nasıl canlı ve beslenmiş gözüktüğünü fark edeceksiniz.
 • Kayısı sabunu: Sivice, siyah nokta ve lekelere iyi gelmektedir. Kayısının içerisinde bulunan bol miktarda E vitamini sayesinde ciltteki nem kaybı önlenerek cildin canlı ve sağlıklı gözükmesine yardımcı olur.
 • Meyan kökü sabunu: Sedef ve behçet gibi rahatsızlıkları giderir. Detoks ve tonik etkisi verir. Böylelikle cildi kırışıklıklardan uzak tutar.
 • Buğday sabunu: Buğdayda bol miktarda A, B ve D vitamini bulunur. Cildin bu vitaminleri alması ile cilt hücreleri yenilenerek ciltteki yaralar, doğum ve güneş lekeleri geçmektedir. Cilde pürüzsüzlüğünü geri kazandıran bir organik sabundur.

Organik Sabun Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Sabun Tozu Nasıl Yapılır?

Sabun Tozu Nasıl Yapılır?

Sabun Süsleme ve Malzemeleri

Sabun Süsleme ve Malzemeleri

Ballı Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ballı Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sıvı El Sabunu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Sıvı El Sabunu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Sabunun Zararları Nelerdir?

Sabunun Zararları Nelerdir?

Oriflame Sabun Orfilame Sabun Çeşitleri

Oriflame Sabun Orfilame Sabun Çeşitleri

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6