Yüz Sabunu Türleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yüz Sabunu Türleri

Yüz Sabunu; doğal sabunlardan farklı bitki ve meyvelerden yapılmaktadır. Kırışıklıkları gideren, cilt lekelerine iyi gelen, sivilce oluşumunu engelleyen ve deri hastalıklarına iyi gelen doğal sabunları tercih etmek gerekmektedir. Cilt temizliği için vazgeçilmez olan sabun eskiden beri kullanılmaktadır. Kişi istediği kadar yüz yıkama jelleri kullansın sabunun yüzünü temizlediği gibi hiçbir yıkama jeli temizleyemez. Normal el sabunlarını kesinlikle yüzünüz için kullanmamak gerekir. Yüz sabunları diğer sabunlara göre daha yağlıdır. İlk sefer de yüzünüzün kuru ve gergin olduğunu hissedebilirsiniz fakat belli bir süre sonra bu gerginlik gidecektir. Yüz sabunu özellikle burun etrafında oluşan siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur. Yüzü yağlı olan kişilerin özellikle yüz sabunu kullanmaları tavsiye edilmektedir. Yüz sabunu özellikle kadınların makyaj temizlemek için kullandıkları sabundur. Makyaj temizleyici jeller ya da mendillere göre daha sağlıklı ve kolay bir temizleme sağlar.

Yüz Sabunu; Normal sabunlar yüzünüzü kurutup pul-pul olmasına neden olacaktır. Bu nedenle özellikle bitkisel yüz sabunları kullanmanız gerekir. Bu doğal sabunlar sayesinde yüzünüz daha parlak, lekesiz, çilsiz ve temiz olacaktır. Yüz sabunu özellikle kadınların en büyük sorunu olan kırışıkların azalmasına yardımcı olacaktır.

Karanfil sabunu: Yüzümüz yaşlanma belirtilerin daha açık bir şekilde görüldüğü bölgesidir. Karanfil sabunudüzenli kullanıldığı zaman yaşlanmayı geciktirici özelliği ile yaşlılık belirtilerinin en aza indirilmesine yardımcı olacaktır.

Vişne sabunu: Yüzümüz de özellikle burun çevremizde siyah nokta sorunu çok fazla yaşanmaktadır. Siyah noktadan yüz sabunları sayesinde kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Özellikle vişne özlü sabunlarsiyah nokta ve akne oluşumunu engellemektedir.

Gül sabunu: Birçok kişinin özellikle kış aylarında soğuk nedeni ile kurumakta ve pul-pul olmaktadır. Hatta bu kurumalar çatlamalara neden olmaktadır. Yüzünüzde oluşan kurumalar için gül sabunu kullanabilirsiniz. Gül sabunu cildinizin daha yumuşak ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

Yüz Sabunu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sabun Tozu Nasıl Yapılır?

Sabun Tozu Nasıl Yapılır?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sabunun Özellikleri Nelerdir?

Sabunun Özellikleri Nelerdir?

Evde Sabun Yapımı Tarifi ve Malzemeleri

Evde Sabun Yapımı Tarifi ve Malzemeleri

Defne Sabunu Saç İçin Faydaları

Defne Sabunu Saç İçin Faydaları

Okyanus Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Okyanus Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İmex Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İmex Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?