Moos Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Moos Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Moos Sabun, TC. Sağlık Bakanlığının gerekli gördüğü laboratuvar testlerinin yapılarak üretilen ve Sağlık Bakanlığının bilgi ve izni ile piyasaya sunulmuş olan moos sabun markası ilk olarak hijyenik likit sabun olarak üretime başlamıştır. Ancak 1980 yılından itibaren geliştirilerek cilt bakımı için bitkisel içeriği olan dermokozmetik sabunlar, vajina hijyeni için kullanılan likitler, saç bakım serum ve şampuanları, cilt bakım ürünleri, birçok amaçlı kullanılan cilt kremleri, kulak koruyucuları ve diş tozları gibi birçok çeşitte sağlık ürünleri ile üretimini devam ettirmektedir. İnsan sağlığına destek olan ürünler piyasaya sunan moos sabun çeşitleri işlerinde Uzman doktor ve eczacıların verdiği destekler ile üretimini sürdürmektedir. Moos sabun, papatya sabunu, yosun sabunu, kükürtlü, iyotlu, gliserinli, ısırgan otlu ve argan yağlı olmak üzere birçok çeşitte bulunmaktadır.

Moos sabun çeşitleri

Yosun iyotlu moos sabun, mikrop öldürücü özelliğe sahip olan bu moos sabun çeşidi mantar rahatsızlıklarına karşı oldukça etkilidir. İçerisinde Atlantik Okyanusunun Kuzey bölgesinden çıkarılmış olan doğal yosun özü yer alan bu ürünün içerisinde bulunan bromine, iodine ve chlorine gibi doğal mineraller sayesinde ergenlik döneminde birçok kişinin şikâyet ettiği sivilceler ve cilt mantarları tedavisinde oldukça faydalıdır. Aynı zamanda bakteri oluşumunu engellemek için, kıl kökü iltihabı tedavisinde ve genel temizlikte de oldukça etkili olması bakımından önerilen yosun iyotlu moos sabun kendine has özel kokusu sayesinde kötü vücut kokularının giderilmesine de yardımcı olur. Özellikle de mantar hastalığının sık bulaştığı yerlerden biri olan yüzme havuzlarına girmeden önce bu sabunun kullanılması tavsiye edilir.

Kükürtlü moos sabun, bu moos sabun çeşidinde kükürtün birçok kişiyi rahatsız eden kötü kokusu giderilmiştir. Özellikle yağlı cilde sahip olan kişilere tavsiye edilen bu ürün bir hafta boyunca düzenli olarak kullanıldığı takdirde sivilcelerden cildin arınmasını ve cildin daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Antiseptik, parasitisit ve fungisit etkiye sahip olan moos kükürtlü sabun aynı zamanda uyuz hastalıklarına karşı ve kepek sorununun giderilmesine karşı oldukça etkilidir. Bu ürün günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzerinde doktorun tavsiye göre köpürtüldükten sonra bir süre bekletilip bol su ile durulanarak kullanılır. Ciltteki ölü tabakanın soyulmasına yardımcı olur, cildiye zararlı organizmalardan arındırır ve bu sayede pürüzsüz bir cildin ortaya çıkmasını sağlar.

Isırgan otlu moos sabun, içerisinde doğal ısırgan otu özlü yer alan bu ürün genellikle saç dökülmesi problemi olan kişilere önerilir. Isırgan otu yaprakları içerisinde yer alan B2, B5, B9, C ve K vitaminleri ile beta-karoten, mineral tuzları, demir ve bitki asitleri sayesinde saç derisinde bulunan ölü hücrelerin canlanmasını ve bu sayede saçların çoğalmasını ve canlı bir şekilde uzamasını sağlar. İnce telli, çabuk yağlanan, yıpranmış ve kırılmış saçlara sahip olan kişilerde saç gelişimini hızlandırır ve canlandırır. İnce telli saçların kalınlaşmasına, yoğunluk ve parlaklık kazanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda moos ısırgan otlu sabun günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere bir hafta düzenli kullanıldığı takdirde yağlı cilde sahip olan kişilerin yaşadığı sivilce sorunlarında, mantar, egzama, uçuk ve sedef gibi hastalıklarla beraber iltihaplı yaralarda da oldukça büyük etkiye sahiptir.

Moos Sabun Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Evde Kokulu Sabun Yapı mı?

Evde Kokulu Sabun Yapı mı?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sabun Süsleme ve Malzemeleri

Sabun Süsleme ve Malzemeleri

Sabun Formülü Nedir?

Sabun Formülü Nedir?

Kükürtlü Sabun Faydaları Nelerdir?

Kükürtlü Sabun Faydaları Nelerdir?

Arap Sabunu İçeriği Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Arap Sabunu İçeriği Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sabunun Zararları Nelerdir?

Sabunun Zararları Nelerdir?

Güncel

Yüz Sabunu Türleri

Yüz Sabunu Türleri