Koza Sabun Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Koza Sabun Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Koza Sabun, doğadaki bitki veya hayvansal içerikli yağların bir araya getirilmesi ile oluşan doğal bir maddedir. Yağlı ciltler için kullanılacak ideal bir üründür. Cilde düzenli olarak uygulandığında; yağ üretim dengeleri ve ciltteki akneler gibi problemler için etkili bir çözüm sunar. Ciltteki alerjik olaylara karşı gelişen kızarma, kaşıntılara karşı kullanılırsa bu problemlerde kolaylıkla kontrol altına alınabilir.

Ayrıca cilt altında gelişen ve dışarı çıkamayan akne ve yağ bezelerinede iyi gelir. Yanlız, koza sabun kuru ve yağsız cilt tiplerinde uygulanmamalıdır. Aksi halde cildi daha da kurutup egzama gibi cilt hastalıkları meydana getirebilir. İçerisindeki antibakteriyel ve antiseptik maddeler ile sivilce oluşumunu engeller. Bu maddeler cildin daha pürüzsüz ve hoş bir hâl almasına yardımcı olur.

Ölü cilt tabakasını temizlemek içinde kullanılabilir. İçerisinde bulunan E vitamini sayesinde saç köklerinin gereksinimi olan E vitaminininde kaynağı olur, saç köklerini besler, saç dökülmelerine karşı etkili bir çözüm sunar, saç derisini temizler ve saçları kepeklerden arındırır. Deride bulunan gözenekleri açar ve cildin rahat nefes alıp rahatlamasını sağlar.

Koza sabunu ve diğer sabunların ham maddelerine %3,5 oranında kükürt ilave edilerek hazırlanır. Genellikle maliyeti düşük olan bu sabunlar kolayca kullanıma sunulmuştur.

Koza Sabun Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sabun Kokusu Çeşitleri

Sabun Kokusu Çeşitleri

Haber Bülteni

Güncel

Sabun Ağacı Ekimi ve Bakımı

Sabun Ağacı Ekimi ve Bakımı