Nilera Limonlu Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Nilera Limonlu Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Nilera Limonlu Sabun, özellikle ağır akneli cilt problemi olan kişiler için tasarlanmış mucizevi bir sabundur. İçeriğindeki limon yağı olan limon asidinin temelini oluşturmaktadır. Nilera limonlu sabun içeriğinde bulunan sitrik asit ile cildin üzerinde oluşan sivilce üzerindeki yağ tabakasının kurumasına yardımcı olur. Cilt üzerinde oluşan sivilceyi kuruturken aynı zamanda da içeriğinde bulunan gliserin sayesinde cildi nemlendirerek cildin kurumasını engeler. Kuruyan cilde %50 nem oranı kazandırır. Aynı zamanda nilera limonlu sabunun içinde palmiye yağı ve Hindistan yağı gibi özel bitki yağları da bulunmaktadır. Nedeni ise palmiye yağının yoğun bir E vitamini içermesinden ve aynı zamanda cildi beslemesinden, Hindistan cevizinin ise yüksek bir oranda cildi nemlendirmesinden kaynaklanmaktadır.

Nilera Limonlu Sabunu Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçeriğinde oldukça yoğun miktarda sitrik asit olması nedeni ile, cildi hassas olan kişilerde ve bazı kişilerin cildinde alerji oluşumuna sebep olmaktadır. Bu nedenle kullanılmadan önce el üzerinde birkaç deneme yapılmalıdır. Direk yüze uygulamanız alerji oluşumu esnasında sizi zor bir durumda bırakabilir ve tahriş oluşumuna yol açabilir. Bu nedenle nilera limonlu sabunu kullanım alanlarının dışında uygulamak doğru değildir. Nilera limonlu sabun içinde bulunan sitrik asit nedeni ile cilde sabunu uyguladıktan sonra güneş ışığından veya nemli olan ortamlardan uzak durun. Çünkü cidinize zarar vererek tahriş oluşumuna neden olur.

Nilera Limonlu Sabunu Kullanım Şekli

Her cilt tipine uygunuygun olduğu için nilera limonlu sabunu sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa masaj yaparak cilde uygulayabilirsiniz. Nilera limonlu sabunun içeriğindeki sitrik asidin cilde zarar vermesini engellemek için, sabunu uygularken bekletmeden hemen durulayın. Beklettiğiniz zaman sitrik asit cildinize zarar vererek kızarmaya ve hatta tahriş oluşumuna neden olur. Nilera limonlu sabunun içinde limonun etkisine bağlı olarak oldukça yoğun miktar da C vitamini içerir. Bu durum cildi nemlendirirken aynı zamanda cildi derinlemesine beslenmesine ve akneli olan ciltten arınarak pürüzsüz bir cilde kavuşmasını sağlar.

Nilera Limonlu Sabun Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sabun Üretimi

Sabun Üretimi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Protex Sıvı Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Protex Sıvı Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Arap Sabunu ile Slime Yapımı

Arap Sabunu ile Slime Yapımı

Papatya Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Papatya Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sabun Malzemeleri Nelerdir?

Sabun Malzemeleri Nelerdir?

Siirt Bıttım Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Siirt Bıttım Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?