Sabun Eritme Yöntemi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sabun Eritme Yöntemi

Sabun Eritme, Sabun eriterek yepyeni sabunlar elde etmek mümkündür. Evde kullanılmış ufak tefek parça haline gelince bir köşeye atılmış sabunlar elbette vardır. Küçülen sabunları atmak yerine biriktirmek gerekir. Eskiden küçük sabunlar dikiş diken kişiler için kalıp çıkarırken çizgi çizmeye yaradığı için kimse atmazdı.

Günümüzde ise küçük sabunlar atılmaktadır. Küçük küçük evde artan sabunların hepsini birden bir yere biriktirin. Bunları eritip çamaşır ve temizlikte kullanabilir veya eriterek yeni sabunlar elde edebilirsiniz. Sabun çok güçlü bir temizleyicidir ve hiç kimse sabundan vazgeçemez. Sabunları eritip evde yeni kalıplara döküm yaparak para kazanan birçok ev hanımı olduğunu bilmek gerekmektedir.


Biriktirdiğiniz ya da satın aldığınız küçük sabunları büyük bir tencereye rendeleyin. Rendelediğiniz sabunların üzerine su ekleyerek 1-2 gün bekletmeniz ve arada bir dibine çöken yerleri karıştırmanız gerekmektedir. Bu esnada eğer suyu çok azalacak olursa üzerine bir miktar daha su eklemek gerekmektedir. Daha sonra karıştırıcı yardımı ile eriyen sabunları pürüz kalmaması için blenderden geçirilir. Ne çok koyu ne çok akışkan kıvam olması gerekiyor.

Sabun eritme yöntemi başarı ile tamamlandıktan sonra küçük veya istenilen kalıplara dökerek yeni sabunlar elde edebilir veya evde, temizlikte, çamaşırda makinede eriyen sabunlarınızı kullanabilirsiniz. Özellikle bebeği olan kişiler sabun eriterek çamaşırlarında kullanmalıdır. Böylelikle bebeğin hassas cildini alerjik reaksiyonlara karşı korumuş olacaktır. Suda eriyen sabunlarınızı sıvı sabun olarak lavabolarda kullanılabilir, sıvı sabun kutusuna doldurarak özellikle çocuklar için kullanabilirsiniz. Hazır sıvı sabunlar çok zor durulandığı ve içerisinde katkı maddeleri olduğu için sağlıklı değildir. Özellikle sabun eritip çocuklarınız için sıvı sabun elde etmiş olacaksınız.

Sabun Eritme İçin Uygulanan Yanlış Yöntemler

Sabun eritmek için herkesin farklı sandığı yöntemi vardır. Fakat sabun her sandığınız yöntemle erimeyecek ve şekli bozulup eriyormuş gibi olduktan sonra akıcı kıvam bulunamayacaktır. Sabun eritme için mikroya koyulan sabun, şekli bozulacak köpükler çıkacak eriyormuş gibi olup erimeyecek hatta ısınan mikrodan dumanlar çıkacaktır. Bu yanlış yöntemdir. Doğru olmayan bir diğer yöntem de su içerisinde benmari usulü ile eritmede sanılan kıvam yine bulunamamaktadır. Sabun yine eriyecek fakat istenilen kıvam asla bulunamayacaktır.

Sabun Eritme Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Arap Sabunu ile Temizlik Kullanım Alanları

Arap Sabunu ile Temizlik Kullanım Alanları

Farmasi Çay Ağacı Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Farmasi Çay Ağacı Sabunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sabun Formülü Nedir?

Sabun Formülü Nedir?

Kükürtlü Sabun Faydaları Nelerdir?

Kükürtlü Sabun Faydaları Nelerdir?

Lux Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Lux Sabun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Sabun Boyasının Hazırlanışı

Sabun Boyasının Hazırlanışı