Arap Sabunu ile Slime Yapımı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Arap Sabunu ile Slime Yapımı

Arap sabunu ile slime, Arap sabunu bilindiği gibi çok faydalı ve geçmişten günümüze hala kullanılmakta olan temizlik ürünüdür. Slime bilindiği gibi özellikle son günlerde çocukların vazgeçemediği ve ellerinden bırakamadıkları oldukça eğlenceli bir uğraştır. Slime bir nevi eğlence hamurudur.

Arap sabunu ile slime nasıl yapılır?

Arap sabunu nem tutma özelliği olduğundan dolayı başka deterjan eklemenize gerek kalmayacaktır. Arap sabunu katılaşma yapacaktır. Tuz eklemeniz halinde slime katılaşmış olsa bile istenilen kıvamda olmayacaktır. Diğer kimyasal maddeler ile yapılacak olan slime çocuklara zarar verebilmektedir. Kendi evinizde Arap sabunu ile yapacak olduğunuz slime çocuklara zarar vermeyecektir. Ayrıca slime yapışmayan özelliği sayesinde özellikle çocukların eve bir zarar vermesini de engeller. Çocuklarınıza Arap sabunu ile yapacağınız slime ile onları çok mutlu edebilirsiniz.

Arap sabunu ile evde slime nasıl yapılır?

Bir kâseye hamur tutkalı ekleyiniz. Arap sabununu yavaş yavaş ekleyerek karıştırın ve kesinlikle su eklemeyin. Aksi takdirde Arap sabunu köpürme yapacaktır. Boraks yerine Arap sabunu eklemiş olacaksınız. Boraks aslında su, oksijen, sodyum ve bordan oluşan doğal bir mineraldir. Slime renkli olsun isterseniz içerisine çeşitli renklerde boya da ekleyebilirsiniz.

Arap Sabunu İle Slime Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sabun ve Deterjan Kullanımı

Sabun ve Deterjan Kullanımı

Haber Bülteni

Güncel

Sabunun Özellikleri Nelerdir?

Sabunun Özellikleri Nelerdir?

Güncel

Sabunun Tarihçesi Nedir?

Sabunun Tarihçesi Nedir?