Sivilce Sabunu Çeşitleri Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sivilce Sabunu Çeşitleri Nelerdir?

Sivilce Sabunu, genel olarak ciltteki sivilceleri temizlemek ve sivilce oluşumunu engellemek için kullanılır. Sivilceler cildin kötü görünmesine neden olur. Kötü görünüme neden olan bu sivilceleri ciltten uzaklaştırmak için sivilce sabunu kullanılabilir. Piyasada birçok sivilce sabunu bulunmaktadır. Cildiniz için doğru sivilce sabununu kullanmanız çok önemlidir. Çünkü her cilt farklı mineral ve vitaminlere ihtiyaç duyar. Bu mineral ve vitaminlerin kullanılacak sivilce sabununun içerisinde bulunması gerekir. Uygun sivilce sabunu kullanımı sonrasında kısa sürede sivilceler kaybolur. Bunların ortak noktası düzenli kullanım da etki göstermeleridir. Yani hangi sivilce sabununu olursa olsun etkisini görmek için düzenli kullanım şarttır. Ayrıca sivilce sabununu kullanmadan önce doktora görünmek gerekir. Çünkü sivilce sabununun içerisindeki maddeler farklı etkiler gösterebilir ve cildi tahriş edebilir.


Piyasada bulunan birçok sivilce sabunu vardır. Bu sabunların çoğu doğal yollarla üretilmiştir. Zaten uzmanlar tarafından sadece doğal sabunların sivilce tedavisinde kullanılması önerilir. Bu sivilce sabunlarının içerikleri, üretim yolları, vitamin ve mineral değerleri farklıdır. En çok tercih edilen sivilce sabunu çeşitleri şu şekildedir;
  • Siirt Bıttım Sivilce Sabunu: Doğa harikası bir sabundur. Siirt yöresine ait olan aşılanmamış Siirt fıstıklarının yağından elde edilen bir sabun türüdür. Halk arasında memengiç meyvesi olarak da bilinir. Siirt bıttım sivilce sabunu cilt ve saç sağlığı için kullanılır. Özellikle ciltteki sivilcelerin giderilmesinde ve daha sonrasında sivilce oluşmasını önlemek için kullanılır. Bu sabun diğer sivilce sabunlarından farklıdır. Diğer sivilce sabunları zeytinyağından elde edilir. Bu ise menengiç meyvesinin yağından elde edilir. Siirt bıttım sivilce sabununu sivilceleri bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Sabunun etkisini görmek için farklı bir ürün kullanmayın ve sabunu 2 gün ara ile kullanın. Aşırı kullanımda cildinizi tahriş edebilir. Kullanımdan sonra sivilce sabununu kuru yerde muhafaza edin.
  • Neutrogena Sivilce Sabunu: Dünyaca ünlü sivilce sabunudur. Sabunu kullandıktan 1 gün sonra etkisini görmeye başlayabilirsiniz. Tamamen bitkisel ve doğal yollarla üretilir. Düzenli kullanılması gerekir.
  • Bello Dora Sivilce Sabunu: bu sivilce sabunu günlük kullanıma uygundur. Hem mikrop kırıcı hem de anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Ciltteki sivilceleri temizlemenin yanı sıra gözenekleri de açar. Ayrıca cildin daha genç durmasını sağlar. Bello dora sivilce sabununun içerisinde kil mineralleri, kükürt ve biberiye bulunur.
  • Kekikli Sivilce Sabunu: Sivilce tedavisi için kullanılan sabunlardan bir tanesidir. Adında da anlaşılacağı gibi içerisinde kekik vardır ve tamamen doğal yollarla üretilmiştir. Kekik kan dolaşımını artırır ve cildi yumuşatır. Bu sivilce sabunu birçok Uzman tarafından tavsiye edilir. Bu sabun diğer sabunlara göre cildi biraz yakar bu yüzden günde 1 kez kullanmak gerekir.

Sivilce Sabunu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sabun Üretimi Çeşitleri

Sabun Üretimi Çeşitleri

Haber Bülteni

Güncel

Sabun Eritme Yöntemi

Sabun Eritme Yöntemi